default-logo
English . French . العربیة . فارسی

API CK-4 و API FA-4 برای تمام خودروهای دیزلی به روز

دلایل زیادی برای رفتن به سمت روغن موتورهای با کارایی بالاتر وجود دارد. اولین تاییدیه این سطوح کیفی در اول دسامبر ۲۰۱۶ صادر گردید.

سطح کیفی قبلی CJ-4 بود که در سال ۲۰۰۶ معرفی شده بود. این طبقه بندی توسط انستیتوی نفتی آمریکا API در سطح جهانی برای کسانیکه که مایل به استفاده از روغن موتورهایی هستند که طیف جامع تری از مشخصات کیفی را در بردارند، معرفی گردید.

برای اولین بار سطح کیفی به دو دسته تقسیم گردید.

API CK-4 : این سطح کیفی با سطوح کیفی قبلی سازگار است و جایگزین API CJ-4 می باشد (ویسکوزیته HTHS 3.5 سانتی پوآز و بالاتر)

API FA-4: برای موتورهای مدرن می باشد، و مزیتهای مصرف سوخت اقتصادی بیشتری را در بردارد. (ویسکوزیته HTHS 2.9الی ۳٫۲ سانتی پوآز)

این روغنها عمدتا موارد زیر را تحت تاثیر قرار می دهند:

موتورهای بزرگ دیزل شامل ماشین های سنگین و نیمه سنگین

وسایل نقلیه خارج از بزرگراه مانند تجهیزات کشاورزی و راه سازی

API CK-4 عملکردی فراتر از API CJ-4 را پیشنهاد می دهد که با تکنولوژی جدید و آزمایش های دقیق تولید می گردد.

این سطوح کیفی جدید گریدهای مشابه روغن هایی دارند که ما امروزه می شناسیم، مانند ۱۵w40, 10w30, 5w40, 5w30

علامت دونات شکل API CK-4 مانند CJ-4 و روغن های قبلی می باشد.

اما علامت دونات شکل API FA-4 مقداری متفاوت از روغن های قبلی می باشد تا متمایز گردد.

API FA-4 همان مجموعه تست های API CK-4 را می گذراند و علاوه بر آن تست های اضافی که توسط OEM برای بهبود مصرف سوخت پیشنهاد شده را نیز باید بگذراند.

سطح کیفی API FA-4 به طور معمول گرید ویسکوزیته ۱۰w30 و ۵w30 را دارد.

آزمون های جدید اکسیداسیون و هوادهی زمانیکه محدودیت های پایداری برشی مطرح است حفاظت بیشتری از تمام موتورها را فراهم می کنند. API FA-4 همان تست های API CK-4 را باید پاس کند و ضمن اینکه باید تست اضافی محدودیت دمای بالا- فشار بالا (HTHS) برای روغن های ویسکوزیته پایینتر را نیز پاس کند.

این روغن ها با عملکرد بالاتر حفاظت بهتری از موتور کرده و پایداری و عمر خودرو را از طریق افزایش عمر موتور افزایش می دهند.

برای سازندگان خودرو این روغن ها کمک می کنند تا به مصرف سوخت بهتری رسیده و با حفاظت بیشتر موتور به آنها در ساختن موتورهای بهتر و کاراتر و با آلودگی کمتر کمک می کنند.

برای فعالان بازار روغن این سطوح کیفی جدید فرصت های بیشتری برای ایجاد تمایز خلق می کنند، بنابراین سطوح کیفی جدیدتر این نیاز را برای فعالان این صنعت ایجاد می کنند تا سریعتر از سطوح کیفی پاینتر به سطوح کیفی بالاتر بروند.

برای مصرف کنندگان نهایی نیز این سطوح کیفی جدید فرصت مصرف کمتر سوخت و پایداری موتور خودرو وقتی خودروی به روز استفاده می کنند را فراهم می کند.

شرکت های ادتیوساز نیز تکنولوژی و فرمولاسیون این سطوح کیفی CK-4 و FA-4 را در دست بررسی و توسعه دارند تا از اولین روزی که این استانداردها اجباری گردید شرکت های روغن ساز مشکلی در ساخت این روغن ها نداشته باشند.

سطح کیفی FA-4 برای خودروهایی که سوخت دارای سولفور بیش از ۱۵ ppm مصرف می کنند پیشنهاد نمیگردد، برای اطمینان از استفاده از این سطح کیفی به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه شود.

About the Author

نظرات

*

captcha *